Kapat

ICND1 ( Interconnecting Cisco Networking Devices Part 1 )

ICND1 ( Interconnecting Cisco Networking Devices Part 1 )

Ön Koşul: Yok

Cisco sertifikası almak isteyenlerin ihtiyaç duydukları ilk sertifika CCNA’dir. Cisco, CCNA sertifikası almak isteyen adaylar için 2 seçenek sunar. 1. seçenek tek bir sınav olan CCNA sınavını geçmektir. 2. seçenek ise ICND 1 ve ICND 2 sınavlarını geçmektir. ICND 1 kapsamında CCNA konularının ilk yarısı detaylı olarak incelenir.

CCNA sertifikası almak için ilk adım ICND 1’dir. ICND 1 sertifikasını almak için girmeniz gereken sınav 90 dakikadır ve 50 ile 60 arasında değişen sorulardan oluşur. Bu sınavda aday’ın küçük ve orta ölçekli ofis networklerini kurma, yönetme ve sorunları giderme gibi 3 temel alanda yeterli bilgi ve beceriye sahip olduğu ölçülür. Sınavın konuları arasında switching teknolojileri, routing teknolojileri, Ipv6, network cihazlarının güvenliği ve temel sorun giderme gibi konular yer alır.

ICND 1 sertifikası alarak aynı zamanda “CCENT (Cisco Certified Entry Network Technician)” sertifikasını da almaya hak kazanmış olursunuz ve CCNA sertifikası alma yolunda ilk adımı atmış olursunuz. Tek sınav ile CCNA sertifikası alırsanız (ICND 1 sertifikası almadan)CCENT sertifikası alamazsınız.

Eğitimi kimler almalıdır:

  • Kişisel olarak CCNA sertifikası almak isteyen adaylar 
  • Ön satış Mühendislerinin Network cihazlarının kurulum ve destek hizmetlerinin satışında görevli ön satış ve satış çalışanları
  • Temel seviye network mühendisleri, Network yöneticileri, Network teknik destek elemanları ve Help Desk teknik çalışanları
  • CCENT (Cisco Certified Entry Network Technician)Sertifikası almak isteyen adaylar. 
Eğitim İçeriği
Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Genel katılıma açık programların açılması için yeterli kontenjanın sağlanması gerekmektedir.

Kontenjan sağlanamadığı durumlarda BT Akademi programı açmama hakkını saklı tutar.

BT Akademi, duyrulmuş programların tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programa kayıt olmuş kişiler bu değişikliklerden haberdar edilir.

Paylaş: