Kapat

Eğitmen

Sefer Algan

BT Akademi - Genel Müdür

Sefer Algan, Türkiye’de “C# Programlama” deyince akla gelen ilk isimlerden biridir. Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır. 1998 yılında profesyonel çalışma hayatına atılan Algan, pek çok saygın kurumda önemli projelere imza atmıştır.2001 yılında NET’in  çıkışıyla  birlikte  C#  diline   adapte olmuş ve o yıllarda Microsoft tarafından MVP (Most Valuable Professional - En Değerli Profesyonel)  unvanına layık görülmüştür. Sektördeki Türkçe kaynak eksikliği ve bilgi paylaşım ihtiyacını gören Algan; “Her Yönüyle C#” kitabını yazmış ve  “C# nedir?”  (www.csharpnedir.com) isimli topluluğu kurmuştur. 2003 yılında yayınlanan “Her Yönüyle C#” isimli kitabı, halen sektörün en saygın kaynaklarından biri sayılmakta, birçok öğretim görevlisi tarafından öğrencilere tavsiye edilmekte ve birkaç üniversitede ders kitabı olarak da kullanılmaktadır.

2005 yılında Sabancı Üniversitesi IT Yüksek Lisans Bölümü’nde “C# ve . NET” konulu dersler vermeye başlayan Algan; sektördeki “değer üreten ve iş hayatında geçerliliği olan öğrenim” eksiğini görüp, 2005 yılında Oğuz Yağmur ile birlikte BT Akademi’yi kurmuştur. 2009  yılında ise; Oğuz Yağmur ile birlikte özgün, yenilikçi ve entegre çözümler üretmek üzere danışmanlık ve teknoloji hizmeti veren grup şirketi Cronom’u kurmuştur.

Ürettiği özel içerikli teknik eğitimler ve BT Akademi’ye has eğitim metodolojisi ile binlerce kişiye ve yüzlerce saygın kuruma eğitim veren Algan, bugün üst düzey yönetici olarak çalışan çoğu Bilişim Profesyoneli’ni sektöre kazandırmıştır.

Halen BT Akademi’de yönetici olarak görev alan Algan, aynı zamanda BT Akademi’nin saha deneyimli eğitmen kadrosunun da mentor’luğunu yapmaktadır.