Kapat

Doğal Dil İşleme Eğitimi

Doğal Dil İşleme Eğitimi

Ön Koşul: Temel Python bilgisi.

Bu eğitimde doğal dil işlemeyi ayrıntılarla, sade ve anlaşılır bir şekilde göreceğiz. Sıfırdan başlayarak uzmanlığa kadar günümüzdeki en güncel doğal dil işleme yöntemlerini öğreneceğiz. Ayrıca en önemli derin öğrenme alanlarından birisi olan yinelenen sinir ağlarını ve transformer modelini ayrıntılı bir şekilde göreceğiz. Makine çevirisi, chatbot'lar gibi karmaşık sistemlerin temelinde yinelenen sinir ağları ve transformer’lar yatar.
Eğitimde İngilizce Türkçe çeviri yapabilen bir model geliştireceğiz. Bunun yanında, diyaloglar geliştirebileceğimiz bir doğal dil işleme projesi tamamlayacağız. Tüm konular işlenirken, kodlama egzersizleri de yapacağız. Böylece yinelenen sinir ağlarını ve transformer’ları hem teori olarak hem de gerçek projelerle göreceğiz. En güncel sınıflandırma modellerini ve bunların örneğini görüp, uygulayacağız.
Eğitimde bütün kodları (entity extractor hariç) Python kullanarak yazacağız. Hazırlık modülü sayesinde ayrıntılara boğulmadan çok hızlı bir şekilde Python öğrenerek kursa hazır olacağız.

Eğitim İçeriği
Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Genel katılıma açık programların açılması için yeterli kontenjanın sağlanması gerekmektedir.

Kontenjan sağlanamadığı durumlarda BT Akademi programı açmama hakkını saklı tutar.

BT Akademi, duyrulmuş programların tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programa kayıt olmuş kişiler bu değişikliklerden haberdar edilir.

Paylaş: