Kapat

Java Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Eğitimi

Java Yazılım Geliştirme Uzmanlığı Eğitimi

Ön Koşul: Temel Programlama

Java programlama dili; taşınabilir, donanımdan bağımsız, güvenilir, güçlü, yazımı/okunuşu sade, çok kullanıcılı sistemlere uygun, program parçalarının farklı makinalarda birbiri ile uyumlu çalışabildiği, yorumlanan, dinamik ve yüksek performanslı bir nesne yönelimli dildir. Java programlama dili, Java ekosisteminin parçası teknolojilerle beraber “açık kaynak kodlu yazılım geliştirme” anlayışını da besler.

Bunlar ve benzeri pek çok sebepten dolayı, şu anki hâkim programlama anlayışı olan Nesne Yönelimli Programlama’nın, Java programlama dili ile öğrenilmesinin ayrıca önemi vardır.

“Java Yazılım Uzmanlığı” eğitimi, Java programlama dili aracılığı ile nesneye yönelik programlamanın (NYP’nin) içselleşmesini sağlayan bir eğitimdir.

Eğitim İçeriği
Neden Bu Eğitimi Almalısınız ?
  • Java dünyanın en popüler programlama dilleri arasında ilk sıralarda yer alıyor.
  • Java alt yapısı ile masaüstü, veritabanı ve web programlama gibi birçok alanda uygulama geliştirilebilir.
  • Açık kaynak kodlu bir framework üzerinde çalışarak ortam bağımsız uygulamalar geliştirilebilir.

 

Ayrıca Java Yazılım Uzmanlığı eğitimimizde;

Yazılım eğitimlerinde ana hedef, yazılım dünyasının en popüler programlama dillerinden Java’yı temelden başlayarak, kendine has tüm incelik ve kurallarıyla öğretmektir.

Java dilinin güçlü olduğu platformların başında web gelir. Müfredatımızda öncelikle Java web teknolojileri tanıtılarak; HTML5, CSS3 ve JavaScript ile ön yüz programlamaya giriş yapılır. Ayrıca MVC Java Server Pages, Java Servlets, JavaBeans ve Spring MVC ile web uygulamalarının nasıl geliştirileceği, örnek çalışmalarla öğretilir.

Ardından profesyonel anlamda nasıl bir proje geliştirilmesi ve nasıl bir mimari kurulması gerektiğinin örneklemeleri yapılır.

200 saatlik eğitimi süresi içerisinde ödevler ve projelerle içerikteki tüm konuların pekiştirilmesi sağlanır.

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Genel katılıma açık programların açılması için yeterli kontenjanın sağlanması gerekmektedir.

Kontenjan sağlanamadığı durumlarda BT Akademi programı açmama hakkını saklı tutar.

BT Akademi, duyrulmuş programların tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programa kayıt olmuş kişiler bu değişikliklerden haberdar edilir.

Paylaş: