Node.js ile Uygulama Geliştirme Eğitimi

Ön Koşul

Bu Eğitimin Herhangi Bir Ön Koşulu Yoktur

Eğitim Hakkında

Bu eğitim, JavaScript dilini kullanarak Node. js teknolojisi ile sunucu tarafında uygulama geliştirmenin tüm detaylarını kapsamaktadır. Node.js ile web uygulamaları, API, gerçek zamanlı sohbet uygulamaları, IoT uygulamaları ve son yıllarda oldukça popülerlik kazanan mikro servis tabanlı uygulamalar hızlı ve güçlü bir şekilde geliştirilebilir. Ayrıca her geçen gün kullanım alanları genişlemektedir.

Kimler içindir?
▪ JavaScript dilinin temellerini ve nesne yönelimli programlama (OOP) yapısını,
▪ İlişkisel olmayan veritabanı olarak MongoDB’yi,
▪ İlişkisel ve açık kaynak kodlu veritabanlarından PostgreSQL’i,
▪ Bu teknolojileri kullanarak uygulama geliştirmeyi öğrenmek isteyen katılımcılar içindir.

Sertifika:
Eğitimlerimize %80 oranında katılım gösterilmesi ve eğitim müfredatına göre uygulanacak sınav/projelerin başarıyla tamamlanması durumunda, eğitimin sonunda dijital QR kod destekli “BT Akademi Başarı Sertifikası” verilmektedir. 

Eğitim İçeriği

Neden Bu Eğitimi Almalısınız ?

▪ Node.js ile birlikte sunucu tarafında JavaScript dili kullanılarak oldukça güçlü, ölçeklenebilir, hızlı ve aynı anda binlerce talebi karşılayan, performanslı uygulamalar geliştirilebilir.
▪ Sunucu tarafında da JavaScript dili kullanılarak, hem istemci hem de sunucu tarafında tek bir dil kullanılabilir. Bu da geliştirme hızını oldukça arttıracaktır.
▪ Son yıllarda açık kaynak ekosisteminin de katkısıyla kullanım alanları ve oranı oldukça genişlemiştir ve genişlemeye devam etmektedir. Geliştirme hızı ve tek bir kod ortamı sağlaması sebebiyle Node.js ve JavaScript dillerini bilen yazılım geliştiricilere olan talep son dönemlerde oldukça artmıştır.
▪ 2019 yılında GitHub tarafından yapılan araştırmada JavaScript en popüler programlama dilleri listesinin başında yer almaktadır. Hafif, esnek ve güçlü bir yapıya sahip olmasıyla geliştiriciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir ve yazılım geliştirmeye başlangıç için uygundur.

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Paylaş:
BİZİ ARAYIN
İLETİŞİM FORMU