Kapat

Professional Scrum Master 2 Eğitimi

Professional Scrum Master 2 Eğitimi

Ön Koşul: Bu eğitimin herhangi bir ön koşulu yoktur.

Scrum Master’lıkta derinleşerek Scrum Takımı’nın daha başarılı olmasına olanak sağlamak ve organizasyonunun Agile dönüşüm yolculuğunda daha etkin bir değişim ajanı olmak hedefli. Dünyada en yaygın kullanılan Agile yönetim çerçevesi olan Scrum’ın kurucuları tarafından temelleri atılan Scrum.org uluslararası sertifikalı PSM II (Professional Scrum Master II) eğitimi, Scrum Master’ların profesyonel gelişimlerine destek olmak için tasarlanmıştır. Professional Scrum Master (PSM) eğitiminden farklı olarak, PSM II eğitiminde; etkin bir Scrum Master’ı ve onu tanımlayan tutum ve davranışların detaylarına ineceksiniz. Scrum Master’ın takımı ve organizasyonu içerisinizde doğru bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olacak teknikleri (Liberating Structures gibi) ve bu tekniklerin nasıl uygulanacağını öğreneceksiniz.

Kimler İçindir?
Profesyonel Scrum Master II eğitimi; Scrum çerçevesinizi tam olarak anlayan farklı sektörlerden pazarlama, yazılım, insan kaynakları, satış, planlama, finans, tedarik zinciri… gibi çeşitli alanlarda çalışan deneyimli Scrum Masterlar için özel olarak tasarlanmış ileri seviye bir eğitimdir. En az bir yıl aktif olarak Scrum Master veya Agile Koç rolünde bulunmuş ve halen aktif olarak bu rollerden birinde olmak eğitimden alınacak fayda açısından tavsiye edilmektedir.

Sertifika:
Eğitimlerimize %80 oranında katılım gösterilmesi ve eğitim müfredatına göre uygulanacak sınav/projelerin başarıyla tamamlanması durumunda, eğitimin sonunda dijital ve QR kod destekli “BT Akademi Başarı Sertifikası” verilmektedir.

Eğitim İçeriği
Neden Bu Eğitimi Almalısınız ?

• Scrum Master’ların aldıkları kararlarda, Scrum ilke ve değerlerinin nasıl bir rol aldığını kavramak
• Etkin bir Scrum Master olmak için gerekli uygulamaları, araçları, becerileri ve tutumları öğrenmek
• Scrum Master rolünü ve sorumluluklarını doğru şekilde uygulamak
• Scrum Master’lığın farklı üsluplarını, bu üslupların nerede ve nasıl kullanıldığını öğrenmek
• Değişime liderlik etmek
• PSM II (Professional Scrum Master II) sertifikasyon sınavına hazır olmak

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Paylaş: