Professional Scrum Product Owner Eğitimi

Ön Koşul

Bu Eğitimin Herhangi Bir Ön Koşulu Yoktur.

Eğitim Hakkında

Scrum Master’lıkta derinleşerek Scrum Takımı’nın daha başarılı olmasına olanak sağlamak ve organizasyonunun Agile dönüşüm yolculuğunda daha etkin bir değişim ajanı olmak hedefli. Dünyada en yaygın kullanılan Agile yönetim çerçevesi olan Scrum’ın kurucuları tarafından temelleri atılan Scrum.org uluslararası sertifikalı PSM II (Professional Scrum Master II) eğitimi, Scrum Master’ların profesyonel gelişimlerine destek olmak için tasarlanmıştır. Professional Scrum Master (PSM) eğitiminden farklı olarak, PSM II eğitiminde; etkin bir Scrum Master’ı ve onu tanımlayan tutum ve davranışların detaylarına ineceksiniz. Scrum Master’ın takımı ve organizasyonu içerisinizde doğru bir şekilde iletişim kurmasına yardımcı olacak teknikleri (Liberating Structures gibi) ve bu tekniklerin nasıl uygulanacağını öğreneceksiniz.

Kimler İçindir?

Çalıştığı kuruluşta Product Owner görevini yürütenler, Scrum Masterlar, Agile Koçlar, liderler olmak üzere Scrum ile ilgili temel seviye bilgiye sahip herkesin katılabileceği interaktif bir eğitimdir. Scrum ile çevikliği hayata geçirmek isteyen farklı sektörlerden pazarlama, yazılım, insan kaynakları, satış, planlama, finans, tedarik zinciri… gibi çeşitli alanlarda çalışan tüm profesyoneller eğitimlere katılmaktadır. Eğitime katılmak için temel seviye Scrum bilgisine sahip olmak gerekmektedir.

Sertifika:

Eğitimlerimize %80 oranında katılım gösterilmesi ve eğitim müfredatına göre uygulanacak sınav/projelerin başarıyla tamamlanması durumunda, eğitimin sonunda dijital ve QR kod destekli “BT Akademi Başarı Sertifikası” verilmektedir.

 

Eğitim İçeriği

Neden Bu Eğitimi Almalısınız ?

• Product Owner rolünün yetkinliklerini derinlemesine öğrenmek
• Değeri maksimize etmek
• Product Backlog’u değişime bağlı olarak sürekli güncel tutmak
• Takımlar arası ve kuruluşla öncelikler arasında eşgüdümü yakalamak
• Deneyimleyerek Product Owner Rolünü özümsemek
• Scrum takımlarında müşteriyi en etkili şekilde temsil ederek müşteri odaklılığı kuvvetlendirmek
• Yıkıcı inovasyon ile rekabetten farklılaşmak
• PSPO-I sertifika sınavına hazır olmak

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Paylaş:
BİZİ ARAYIN
İLETİŞİM FORMU