Siber Güvenlik Uzmanlığı Eğitimi

Ön Koşul

Bu Eğitimin Herhangi Bir Ön Koşulu Yoktur

Eğitim Hakkında

Sistem, Bulut ve Siber Güvenlik Uzmanlığı Eğitim Programı günümüz BT sektörünün ihtiyacı olan bilişim uzmanlarını yetiştirmek için hazırlanmıştır. Sektörde en çok talep gören ürünler ve teknolojileri kapsayan, güncel ve gerçek hayat senaryolarından beslenen, geniş kapsamlı bir içeriğe sahiptir. Eğitimler Windows Server 2019 platformu üzerinden verilecektir. Ağ ve sistemlerin güvenliğinin sağlanması için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi ve güvenli ağ mimarisine kavuşmak, proaktif siber güvenlik teknikleriyle mümkündür. Eğitim sonrasında; şirketlerin bilişim altyapısındaki cihaz, ürün, çözüm ve sistemleri tanıyacak ve yönetebileceksiniz. Şirketlerin ihtiyacı olan bilgisayar, switch, router, kablosuz erişim noktası gibi ağ cihazları; sunucu ve
depolama ürünleri; bulut bilişim hizmetleri ve çözümleri; firewall ve antivirüs gibi güvenlik ürünleri ile ilgili satın alma kararı verebileceksiniz. Microsoft Exchange Server mail sunucusuna ait tüm teknik ve pratik bilgiye hakim olacak, Cisco network cihazlarının (Router, Switch) konfigürasyonunu yapabileceksiniz. Şirket personelinin ve müşterilerinin hizmetlere her yerden, her cihazdan, güvenilir ve kesintisiz olarak erişim sağlaması için gerekli altyapıları kurgulayabileceksiniz. Felaket senaryolarına göre önlemler alıp, iş sürekliliği sağlayabileceksiniz. Siber saldırganların hedeflerini belirlerken; uyguladıkları teknikleri, hedef sistem üzerindeki zafiyetleri tespit etmek için kullandıkları araçları, sistemleri ele geçirmek için kullanılan istismar kodlarını ve web
uygulamalarına yönelik saldırıları da öğreneceksiniz. 

Kimler içindir?
▪ Günümüz BT sektörünün ihtiyaç duyduğu bilişim uzmanlarından olmak
▪ Network konusunda uzmanlaşmak
▪ Sanallaştırma teknolojisinde uzmanlaşmak
▪ Mail Server yönetiminde bilgi sahibi olmak
▪ Şirketlerin firewall ve güvenlik taleplerini karşılamak

Sertifika:
Eğitimlerimize %80 oranında katılım gösterilmesi ve eğitim müfredatına göre uygulanacak sınav/projelerin başarıyla tamamlanması durumunda, eğitimin sonunda dijital QR kod destekli “BT Akademi Başarı Sertifikası” verilmektedir.

Eğitim İçeriği

Neden Bu Eğitimi Almalısınız ?

▪ Sektörde her 10 şirketten 8’i Hyper-V gibi sanallaştırma teknolojilerinden en az birini yoğun bir şekilde kullanmaktadır.
▪ Güncel devlet politikaları gereği, özel şirketler ve kamu kurumları siber güvenliğe yüksek derecede önem vermektedirler.
▪ Mevcut siber güvenlik kapasitesi, her geçen gün büyümekte olan saldırı hacimleriyle aynı olmadığı için bu saldırıları önlemek adına siber güvenlik harcamalarına yapılan yatırımlar her yıl biraz daha artmaktadır. 

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Paylaş:
BİZİ ARAYIN
İLETİŞİM FORMU