Sistem Uzmanlığı Eğitimi (Microsoft Certified Solutions Expert - MCSE)

01.06.2024 ve 03.06.2024 Egitimlerimiz için Basvuru Yapabilirsiniz.

Ön Koşul

Literatürü takip edebilecek seviyede İngilizce bilgisi ve temel bilgisayar bilgisi gerekmektedir.

Eğitim Hakkında

Sistem Uzmanlığı eğitiminin temel amacı, bilişim teknolojileri alanında nitelikli uzmanlar yetiştirmek ve sektörde çalışan personelin kariyer planlamalarına yön vermektir. Eğitim programı, işletmeler için yeterli seviyede bilişim altyapısını tasarlayabilen, kurabilen, yönetebilen ve güvenliğini sağlayıp, sorunlarını çözebilen bilişim teknolojileri profesyonellerini sektöre kazandırmayı hedeflemektedir.

Eğitimin ilk aşaması, Microsoft’un en güncel son kullanıcı (Client) işletim sistemi olan Windows 11 ile başlamaktadır. Eğitimin ikinci aşamasında, temel network eğitimi verilmektedir. Eğitimin üçüncü aşaması, Windows Server 2022 ortamında uygulama, yönetim, bakım sağlama hizmetlerini ve gelişmiş sunucu altyapısını kapsamaktadır. Eğitim üçüncü aşamasında, en güncel ve en kapsamlı mesajlaşma sistemlerinden olan Microsoft Exchange Server 2019 eposta uygulamaları anlatır. Alıcıların yönetimi, mail iletimi, mail trafiğinin güvenliği, Exchange Server 2019 yedekleme konuları işlenir. Eğitim son aşamasında ise, Microsoft 365 Yönetim portalı anlatılır, Microsoft 365 ile onprem yapıda bulunan Active Directory’yi entegre ederek hybrid yapı oluşturulur. (Microsoft 365 ürün ailesinde bulunan Exchange Online, AD Connect, Teams, OneDrive, Admin Portal.)

Eğitim, Microsoft’un resmi eğitim içeriği üzerinden işlenecek ve eğitim süresi boyunca her bir ürün ailesi için eğitimin sonunda BT Akademi Vize Sınavı yapılacak olup (3 Vize), eğitim bitiminde ise Final sınavı (1 Final) yapılarak, öğrencilere kazandırılmış olan bilgi seviyesi ölçümlenecektir. Eğitim süresince öğrenilecek tüm konular, aynı zamanda gerçek hayat senaryoları üzerinden uygulamalı olarak anlatılacak ve bu sayede öğrenilen konuların pekişmesi sağlanacaktır. Eğitim süresince yapılan bu uygulamalarla; orta ölçekli kurumsal bir firmanın altyapısı sanal ortamda kurulacak ve eğitim “Sistem Altyapı Kurulum Projesi” ile eğitim tamamlanacaktır.

Microsoft Sertifikalı Eğitmenlerimiz (MCT) tarafından verilecek bu eğitimi tamamlayan katılımcılar, aynı zamanda Microsoft Sertifikasyon sınavlarına girerek Dünya çapında tanınan eğitim sertifikalarına sahip olabileceklerdir.

Eğitimin Hedeflediği Uluslararası Geçerliliği olan Sertifika Programları:

Microsoft ‘un değişen sınav müfredatı nedeniyle Windows Server (Exchange, Windows Server vb.) sınavları kaldırılmıştır. Sertifika almak istemeniz durumunda aşağıdaki eğitimlerimizi tercih edebilirsiniz;
• Azure Technical Expert (AZ-305)
• Azure Administration (AZ-900 / AZ-104)
• Azure Technical Architect (AZ-900 / AZ-104 / AZ-305)

Sertifikalı Sistem Uzmanı kimdir?

▪ Sunucu platformları üzerinde çalışan sistemlerin gerekliliklerini analiz edebilen profesyonel kişilerdir. Sunucu platformuna sahip sistemlerin iş çözümlerini, alt yapılarının tasarlanmasını ve uygulamasını yaparlar.
▪ Orta ölçekli şirketlerden başlayıp büyük çapta network yapısına sahip ve farklı sistemleri içerisinde barındıran network sistemlerini yöneten Bilişim Teknolojileri (IT) Profesyonelleridir.
▪ Microsoft’un dünya genelinde son kullanıcı işletim sistemi olan Windows 11, Sunucu Sistemi Windows Server 2022, Mesajlaşma ürünü olan Exchange Server 2019 ve Microsoft 365’de gerekli yetkinliğe sahip olan kişidir.
▪ Bilgi Teknolojileri (IT) sektörünün hızla gelişen ve değişen dinamiklerine hakim olmak isteyen kişilerdir.

Sertifikalı Sistem Uzmanları Nerelerde Çalışabilir?

▪ Büyük Kurum veya Şirketlerin Bilgi Teknolojileri (IT) Bölümlerinde
▪ Sistem ve Network Çözümleri Üreten Şirketlerde
▪ KOBİ’lerin Bilgi İşlem Bölümlerinde
▪ Microsoft İş Ortaklarında
▪ Internet Servis Sağlayıcılarında

Sertifikalı Sistem Uzmanları Hangi Unvanlarla Çalışabilir?

▪ Microsoft Sistem Mühendisi
▪ Teknik Destek Uzmanı
▪ Sistem Analisti
▪ Teknik Danışman
▪ Sistem Destek Uzmanı
▪ Sistem Uzmanı
▪ Kıdemli Sistem Uzmanı
▪ Sistem Yöneticisi

Sertifika:

Eğitimlerimize %80 oranında katılım gösterilmesi ve eğitim müfredatına göre uygulanacak sınav/projelerin başarıyla tamamlanması durumunda, eğitimin sonunda dijital ve QR kod destekli “BT Akademi Başarı Sertifikası” verilmektedir

Eğitim İçeriği

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Genel katılıma açık programların açılması için yeterli kontenjanın sağlanması gerekmektedir.

Kontenjan sağlanamadığı durumlarda BT Akademi programı açmama hakkını saklı tutar.

BT Akademi, duyrulmuş programların tarihlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programa kayıt olmuş kişiler bu değişikliklerden haberdar edilir.

Paylaş:
BİZİ ARAYIN
İLETİŞİM FORMU