IIBA® İş Analizi Metodolojisi Sertifika Programı

Ön Koşul

Bu Eğitimin Herhangi Bir Ön Koşulu Yoktur

Eğitim Hakkında

BT Akademi ve Kadir Has Üniversitesi ortaklığında gerçekleştirilecek bu eğitimde İş Analizi ve Modelleme Tekniklerine dair tüm bilgi alanlarında bilgi sahibi olunacaktır.

Kimler İçindir?

Uygulamalı IIBA İş Analizi ve Modelleme Teknikleri Sertifika Programı eğitimi kariyerini ulusal ve uluslararası alanlarda İş Analisti olarak devam ettirmek isteyen veya hali hazırda bu alanda çalışan ve kendisini geliştirmek isteyen katılımcılar içindir. Bu eğitim ile bilişim sektörünün ihtiyacı olan uluslararası iş analizi standartlarını ve iş analizi tekniklerini bilen, gerçekleştirdiği çalışmalarda en güncel yazılımları kullanarak iş analizi bilgilerini belgelendirebilen İş Analistleri yetiştirilecektir. Eğitim sonunda elde edilecek bilgi ve tecrübe ile mevcutta İş Analisti olan kişiler kendilerini geliştirirken, bu alana sıfırdan giriş yapmak isteyen kişilerin ise geniş bir alanda iş bulabilme imkânı olacaktır.

Eğitim Hedefleri:

IIBA İş Analizi Metodolojisinin ve İş Analizi Bilgisinin Öğrenilmesi
İş Analizi Görevlerinin Öğrenilmesi
İş Analizi Tekniklerinin Öğrenilmesi

Hedef Kitle:

İş Analistleri, Sistem Analistleri
UI / UX Analistleri, Takım Liderleri, Kurumsal Mimarlar
Süreç Analistleri, İş Zekası Analistleri, Agile İş Analistleri
Veri Analistleri, Kalite Güvence Analistleri, Test Analistleri
Geliştiriciler, Scrum Master & Product Owner rolünü üstlenenler
Danışmanlar, Proje Yöneticileri
Orta ve Üst Kademe Yöneticiler
İş Analizi ve Gereksinim Yönetimi alanlarında bilgi birikimini geliştirmek ve iş performansını arttırmak isteyenler

Neler Öğreneceksiniz?

Eğitimde International Institute of Business Analysis (IIBA)’in geliştirmiş olduğu İş Analizi metodolojisi öğrenilecek,
IIBA ECBA/CCBA/CBAP sertifika uzmanlık sınavlarına hazırlık için temel oluşturulacak,
En yaygın kullanılan İş Analizi Teknikleri öğrenilecektir.

Öğrenilecek Tekniklerden Bazıları:

Eğitim Boyunca İş Analistinin bilmesi gereken 50 teknik anlatılacak ve iş hayatında en yoğun kullanılan teknikler uygulamalar ile pratik yapılacaktır. Anlatılacak tekniklerden bazıları aşağıda verilmiştir:
Kök Neden Analizi, SWOT Analizi, Kıyaslama ve Market Analizi, İş Modeli Kanvası, Finansal Analiz, Gözlem, Risk Analizi ve Yönetimi, Tahminleme, Fonksiyonel Ayrıştırma, RACI Matrisi, Paydaş Haritası, İş Kuralları Analizi, Zihin Haritaları, Beyin Fırtınası, Doküman Analizi, Mülakatlar, Anketler, Odak Grup Çalışmaları, Çalıştaylar, İş birlikli Oyunlar, Temel Çizgisi Alma, Sign-off, İşlevsel Olmayan Gereksinim Analizi, Gözden Geçirme, Üzerinden Geçme vb. 

Sertifika:

Program sonunda yapılan proje bazlı değerlendirme ve çoktan seçmeli sınav aracılığıyla, %70 baraj notunun üzerinde puan alan ve minimum %70 katılım şartını karşılayan adaylara Kadir Has Üniversitesi ve BT Akademi onaylı Başarı Sertifikası verilir. 

*Eğitim Programımızda BT Akademi Öğrencilerine, Kadir Has Mensubu Akademisyen & İdari Personeline ve Kadir Has Üniversitesi Mezun & Öğrencilerine %25 indirim imkanı bulunmaktadır.

 

Eğitim İçeriği

Önemli Notlar

Program ücretlerine KDV dahil değildir.

Paylaş:
BİZİ ARAYIN
İLETİŞİM FORMU